Юрій Бойко: «Табори, в яких проходять реабілітацію діти із зони бойових дій, повинні отримувати державну підтримку»

У дитячий реабілітаційний табір «Лісова застава», що під Димером, приїхала нова зміна дітей війни.

За чотири роки тут пройшли реабілітацію понад п’ять тисяч дітей. Але нині табір переживає нелегкі часи з фінансуванням, уже вичерпалися джерела благодійної допомоги. Тому в жовтні приїхало всього 33 школярі з Світлодарської дуги, хоча в двох теплих корпусах можна розмістити 60 дітей. Їхній відпочинок триватиме не два тижні, а всього один.

Це не просто табір відпочинку, тут із дітьми 12 годин на добу працюють психологи. Проте головним реабілітологом виступає природа– нічна тиша, спів птахів і свіже повітря. Ці діти вже відвикли спати в тишій харчуватися гарячими стравами тричі на день і мати цілодобово доступ до гарячої води.

31 жовтня до «Лісової застави» приїхали народний депутат Юрій Бойко та голова Опозиційного блоку Київщини Олександр Качний. Вони привезли подарунки – великі, як сказали діти «круті», навушники і яскраві термочашки.

Діти показали їм коротеньку виставу, сценарій якої власноруч написали і поставили– про Хелловін. У сучасних дітей війни вінасоціюється не з якоюсь вигаданою нечистю, а реальними страхами – вибухами поряді шкільними уроками змінної безпеки, щоденним страхомвтратити батьків, переїздами і чужими квартирами, цькуваннями в новій школі.

Юрій Бойко, співголова політичної партії «Опозиційний блок», спершу не міг говорити від хвилювання, так його вразив цей спектакль.

–Ці діти вчаться в школі під звуки вибухів, вони знають, як звучить автоматна черга. Саме в цьому таборі вони можуть відпочити душею, відновитися й повернутися додому вже іншими дітьми –веселими, з блиском в очах. Таких таборів має бути більше, повинна бути державна програма для допомоги дітям із зони бойових дій. Але поки що цей табір функціонує завдяки ентузіазму волонтерів і грантам благодійних фондів. Системної підтримки від держави немає.

І додав: «Держава покинула 1,5 мільйона людей наодинці з їхніми бідами. Вони втратили все – будинки, майно, вони переїхали в інші регіони. Хтось прилаштувався на новому місці, але більшість чекає, коли скінчиться війна, аби повернутися додому. Держава їм надала 800 гривень допомоги щомісяця і все.Тому «Опозиційний блок» і надалі буде боротися за права цих людей, обстоювати їх. Бо ця категорія громадян нині найбільш потребує допомоги від держави».

А Олександр Качний підкреслив:

–Це єдиний табір в області, який допомагає дітям з лінії розмежування конфлікту. Тому «Опозиційний блок Київщини» на сесії облради наполягатиме, аби цей табір внесли до обласної програми оздоровлення і реабілітації дітей на наступний рік, бо нині він не отримує жодної копійки державного фінансування.

 

Лада БОНДАРЕНКО,

фото Володимира ДАВИДЕНКА