Бучанська Європа

Століття тому в Бучу, у правічні ліси, на літо перебиралася зі своїми сім’ями інтелігенція Києва – доцент Афанасій Булгаков – батько письменника Михайла Булгакова,  художник Микола Мурашко, мостобудівельник Євген Патон, композитор Левко Ревуцький, мовознавець Андрій Білецький ін.

І сьогодні Буча залишається одним з найекологічніших містечок України. А ще це – «маленька Європа» на 42 гектарах Бучанського міського парку.

Бучанський парк не якась там копія класичної уманської Софіївки чи пам’ятки корупції Межигір’я. Після оновлення у 2011 році він може вважатися взірцем сучасної паркової культури. Охайний, з безліччю смітників для роздільного сортування, безкоштовними туалетами, мережею кафетеріїв на будь-який смак.

Зустрічає парк відвідувачів стандартними «декораціями для весільних фотосесій» – парадні сходи, ротонда, французький дворик, а далі на вас чекає подорож доріжками в затінку здоровенних дубів вздовж невеличкого струмка, а в глибині – справжній «дикий» ліс на березі озера. Тож ходити тут не переходити, милуючись природою чи парковими скульптурами.

Але не тільки прогулянками на свіжому повітрі приманює Бучанський парк навіть розбещених киян. Тут є де розважити малечу – відвести на майданчик-корабель або в містечко атракціонів, в кафе на морозиво. А можна самому, осідлавши велосипед, що взяли напрокат, стрімголов скотитися до літньої сцени чи пляжу. Тож не дивно, що влітку в Бучанському парку майже щонеділі проходять і спортивні змагання, і дитячі квести, і концерти на літній естраді, і весілля (а куди ж без них!) – місця для всіх достатньо.

А в самому «дикому» закутку – тому що тут окультурена зона вдало поєднана зі шматком справжнього лісу – на вас чекає чи не найбільший мотузковий атракціон Київщини – «Шалена білка». Досвідчені інструктори допоможуть вам видертися за допомогою мотузки й карабіна на 12-метрову височінь. Але завважте, якщо не розрахуєте свої сили, знімати з верхівок дерев вас будуть за додаткову платню.

До речі, і взимку цей парк чекає на вас. Особливо в новорічні свята, бо Буча – головна резиденція українського Діда Мороза.